İLK 72 – Afet Bilgilendirme Platformu

İlk72.com, felaketler, doğal afetler, salgın hastalıklar ve diğer acil durumlar sırasında insanların karşılaşabileceği sorunlara odaklanarak hazır olmalarını sağlamayı amaçlar. Platform, kullanıcıların, acil durum çantası hazırlamaktan, evlerinde güvenli bir plan hazırlamaya kadar birçok konuda bilgi edinmelerini sağlayacak. Ayrıca, platform kullanıcılarına Devletimiz tarafından sağlanan acil durum hazırlığı programlarının yanı sıra, özel kuruluşların sunduğu kaynakları da sunacak.

İlk72.com Kurucusu Hakan Çevik, “Her yıl, acil durumlar ve doğal afetler yüzünden birçok insan hayatını kaybediyor veya yaralanıyor. İlk72.com olarak, insanların acil durumlar sırasında hazırlıklı olmalarına yardımcı olmak ve hayat kurtarmak için bir araç sağlamak istiyoruz” dedi.

İlk72.com’un, platformun kullanıcılarına yönelik bir dizi özellik de açıklandı. Bunlar arasında canlı anlık deprem bilgileri, Twitter #deprem hashtag’i ile atılan twitleri anlık yayınlama, Ahbap gönüllülerinin hazırladığı Güvenli Bölgeler Haritası ve belirli bir doğal afetle ilgili güncel bilgilerin toplandığı bir bilgi merkezi yer alıyor.

İlk72.com’da forum bölümüne kayıt olan herkes, sadece acil durumlar sırasında değil, aynı zamanda günlük yaşamlarında da daha güvenli ve daha hazırlıklı olmak için gereken bilgileri ve kaynakları edinebilir.